درباره شرکت صنایع غذایی خمیر مایه امید لرستان

تاریخچه

شرکت صنایع غذایی خمیرمایه امید لرستان واقع در یکی از واحدهای تولیدی زیر مجموعه شرکت گروه مدیریت سرمایه گذاری امید است که با درک نقش پراهمیت خمیرمایه در بهبود کیفیت نان و در نتیجه ارتقای سطح سلامت افراد جامعه، در تاریخ 1380/10/01 در زمینی به مساحت کلی حدود 6.000.000 متر مربع و با زیربنای 20.000 متر مربع تاسیس شد. کارخانه این شرکت در تاریخ 1380/10/01 با تولید خمیر مایه خشک نانوایی رسما به بهره برداری رسید. در مهر ماه سال 1400 خط تولید محصول خمیرمایه خشک فعال فوری این شرکت (Instant active dry yeast) با استفاده از تکنولوژی روز اروپا (Frings technology) و بهره گیری از دانش و توانایی متخصصین داخلی مورد بازسازی مجدد قرار گرفت.

user-1

احمد طاهری

رئیس هیات مدیره

user-1

عبدالله دریانیان

عضو هیئت مدیره

user-1

بهروز شاکری

مدیر عامل و عضو هیئت مدیره

ارزش های سازمانی

پیش از بیان ارزش ها تعریف ارزش ها بیان می شود. منظور از ارزش ها، رفتارهای دائمی است که همه کارکنان شرکت باید انجام دهند تا ماموریت و چشم انداز محقق شود. شرکت را شیشه ای کنید: تمامی فرآیندها را برای ذینفعان مرتبط با آن فرآیند چنان شفاف کنید تا نیاز به ارتباط های رو در رو به کمترین حد ممکن برسد. پیشگیری: تمام کارکنان شرکت در هر سطحی نباید اجازه دهند مشکلات و بحرانی هایی که قابل پیشگیری است به وجود بیاید. جلوگیری از اتلاف و توقفات: بی رحمانه جلوی اتلاف منابع و توقفاتی که قابل پیشگیری است را بگیرید. خاطره انگیز کردن هر نوع ارتباط: هر نوع برخورد و رابطه ای با مشتری و سایر ذینفعان را خاطره انگیز کنید. آهنرربا ایده باشید: مانند یک آهنرربا ایده های جدید را جذب کنید و آنها را تبدیل به پیشنهادهای قابل اجرا کنید. سایر نقش های خودتان را به خوبی انجام دهید: تمام کارکنان نقش های دیگری مانند نقش والدی، فرزندی، شهروندی و … دارند که باید به بهترین نحو انجام دهند و با نقش خودشان در شرکت تعادل ایجاد کنند. انتقال تجربه: تجربیات خودتان را مستند کنید و با وسواس به کارکنان مرتبط فعلی و کارکنان آینده منتقل کنید. به همه فعالیت ها و فرآیندها از دریچه HSE نگاه کنید: HSE یک واحد نیست بلکه نگرشی است که پیش نیاز انجام هر نوع فعالیت و فرآیندی در شرکت است. زبان های خارجی یاد بگیرید: زبان فارسی قند عسل است، اما زبان علمی و تجاری دنیا انگلیسی است. این زبان را به خوبی بیاموزید و به کار بگیرید.

اهداف کلان

ارائه محصولات نوآورانه جدید و تبدیل حداقل ده درصد ظرفیت تولید به محصولات جدید در پنج سال آینده ایجاد زیرساخت های اطلاعاتی جمع آوری یکپارچه اطلاعات و تحلیل عملکرد فرآیندهای کسب و کاری بازطراحی فرآیندهای مدیریت منابع انسانی با تاکید بر ارزیابی عملکرد نظامند، تربیت نیروی انسانی متخصص و ایجاد فرهنگ سازمانی مبتنی بر ارزش ها، همکاری تیمی، خلاقیت و نوآوری. ایجاد روابط سازنده با شرکت ها، موسسات، متخصصین داخلی و خارجی در زمینه های بهبود کیفیت محصولات، توسعه محصولات جدید، توسعه توسعه ظرفیت تولید به مقدار 1500 تن مدیریت دانش تمام فرآیندهای و فعالیت های شرکت به منظور افزایش سرعت انتقال دانش، توسعه دانش های جدید و کاهش اتلاف ها، ضایعات و توقف ها. رساندن صادرات به 50 درصد ظرفیت فعلی تولیدی شرکت ثبات و افزایش متوسط کیفیت محصول خمیرمایه به اکتیویته بالاتر از 1350 ایجاد بازارهای بالقوه در داخل و خارج کشور به میزان سی درصد ظرفیت که در هنگام بروز بحران به سرعت جایگزین شوند. تنوع بخشی به مشتریان داخلی و خارجی رساندن آلایندگی محیط زیست کارخانه به سطح استانداردهای ملی و بین المللی.

اولویت بندی استراتژی های شرکت جهت توسعه (Prioritizing company strategies)

✔️ تحول در مدیریت منابع انسانی

✔️ ارتقای سیستم های اطلاعاتی شرکت در دو سطح

✔️ به روز رسانی نقشه فرآیندها کسب و کاری

✔️ توسعه ظرفیت تولید

✔️ افزایش کارایی و اثربخشی عملیاتی فرآیندها با روش های مدیریت کیفیت شش سیگما

✔️ برقراری ارتباط سیستماتیک با شرکت ها، سازمان ها و متخصص ها در واحدهای مختلف

✔️ باز طراحی و استقرار فرآیندهای توسعه محصول

✔️ برقراری رابطه دائمی و سیستماتیک با شرکت های خارجی

✔️ توسعه محصولات با ارزش افزوده

✔️ ایجاد توازن در بازارهای داخلی و خارجی

✔️ ایجاد برنامه جامع ارتباطات بازاریابی

✔️ تاکید بر توانمندسازی سیستم های داخلی نمایندگان فروش

✔️ حرکت رو به عقب درباره تامین ملاس به صورت مشارکت یا ادغام

✔️ تمرکز بر حفظ محیط زیست به عنوان فرهنگ سازمانی